Katarzyna Wnęk-Joniec
Jest mamą i psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.
By im pomagać stworzyła program komunikacji pozbawionej przemocy: Komunikacja Przyjazna Dziecku.
Współpracuje ze żłobkami samorządowymi, przedszkolami, prowadzi zajęcia dla studentów Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przeprowadza szkolenia dla personelu krakowskich publicznych placówek opieki nad dziećmi pod opieką Biura Ochrony Zdrowia UMK, wg autorskich programów m.in. Przeciwdziałania Przemocy Emocjonalnej, Kompleksowego Programu wspomagania rozwoju społeczno – emocjonalnego małego dziecka, w placówce opiekuńczej oraz programu: Niedyrektywne formy pomocy dziecku z problemami emocjonalnymi jako element wspierania małego człowieka w rozwoju w placówce. Prowadzi autorskie warsztaty Dobrej Adaptacji, warsztaty Umiejętności dotyczące świadomej wrażliwości na Dziecko, warsztaty niedyrektywnej komunikacji oraz pracy z emocjami. Stale współpracuje z oddziałami MOPS, szkołami oraz Przedszkolami Samorządowymi oraz Niepublicznymi, a także z Ośrodkami Pomocy Dziecku w wielu miejscach w całej Polsce. Pracuje w Fundacji na rzecz zapobiegania przemocy wobec dziecka “Podaruj mi skrzydła” W jej ramach prowadzi w Krakowie regularne Warsztaty dla Dzieci, Którym Trudno Się Spotkać” dla dzieci, które z różnych powodów mają kłopoty z adaptacją i komunikacja. Także dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. To zajęcia cykliczne dla dzieci i ich rodziców. Regularnie prowadzi także warsztaty dla Personelu i osÃģb pracujących z dziećmi, studentów UJ i UP oraz spotkania praktyczne dla Rodziców. Pracuje w Klinice Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest także żoną oraz mamą . Publikacje: m. in.: “Nie przydeptuj małych skrzydeł czyli o niezamierzonych zranieniach”, “Pomóż mi zostać tutaj”, “Dobry początek”.
Magdalena Sendor
Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia Bez Przemocy (www.cnvc.org), mediatorką oraz coachem bazującym na podejściu Needs-based coaching.
Z wykształcenia jest kulturoznawczynią i dziennikarką . Od kiedy poznała w 2008 roku Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent communication) jest gorącą zwolenniczką świadomej i empatycznej komunikacji w rodzinie i w pracy.
Pracuje w głównej mierze z rodzicami dzieci do 10 roku życia. Od 2007 roku prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu kangurowania, chustonoszenia, masażu Shantala i empatii w komunikacji rodzic – dziecko. Od 2010 roku współtworzy i trenuje w ramach pierwszej polskiej szkoły dla doradców noszenia dzieci Akademia Noszenia Dzieci, której zależy na propagowaniu naturalnej pielęgnacji niemowlaka. Jest również autorką książki “Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym” (wyd. Harmonia, 2008). Ponadto oferuje mediacje i wsparcie w konflikcie poprzez indywidualne sesje lub warsztaty rodzinom i organizacjom w ramach Strefy Porozumienia. Od 2013 roku rozszerzyła swoje umiejętności o coaching oparty na potrzebach.
Wierzy, że zmiana jest częścią życia. Lubi o sobie myśleć jako o Wędrowniczku, gdyż ceni sobie mieszkanie w różnych miejscach, szukanie nowych dróg, nowej wiedzy. Muzyka jazzowa, górskie wędrówki i spotkania w tangu są dla niej sposobem na nabranie sił i odpoczynek. Mama dwójki dzieci.